Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Uroczystość Wręczenia medali
„Za zasługi dla obronności kraju”

Dnia 16.01.2013 roku o godz. 1300 w Piorkowie Kujawskim odbyło się uroczyste wręczenie medali „Za zasługi dla obronności kraju” rodzicom z terenu Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, których trzech lub więcej synów odbyło służbę w Wojsku Polskim.

Odznaczenia te zostały nadane przez Ministra Obrony Narodowej. W uroczystości udział wzięli: mjr Jacek Raniszewski – Z-ca Komendanta Wojskowej Komendanta Uzupełnień we Włocławku, Mirosław Skonieczny – Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski, Sławomir Bogucki – Przewodniczący Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim, pracownicy Urzędu.

Uroczystość otworzył Burmistrz, który serdecznie powitał zebranych gości, pogratulował wyróżnionym rodzicom dziękując im za trud wychowania własnych synów na godnych obrońców Ojczyzny.
Gratulował stworzenia domu pielęgnującego ponadczasowe wartości, gwarantujące wierność żołnierskiej tradycji.
Dziękował, za tworzenie takich warunków wychowawczych w rodzinie, które wykształciły w nich siłę optymizmu i sprawności fizycznej , konieczną do pełnienia tej służby.
Następnie zgodnie z rozkazem Ministra Obrony Narodowej medale otrzymali:

Ewa Marek,

Marian i Józefa Nadzieja,

 Władysław i Janina Radkowscy,

Maria Wardęcka,

Alfreda Zielińska.

Wraz z odznaką wyróżnienia, wręczona została legitymacja. Nie zabrakło także gratulacji, kwiatów i słodkich upominków wręczonych przez Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej.
Całość dopełnił koncert w wykonaniu miejscowej kapeli pod czujnym okiem Pana Marka Marynowskiego oraz słodki poczęstunek.

 

                                                                                                 Irena Marek