Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
KidSmart w Przedszkolu Samorządowym w Piotrkowie Kujawskim
W grudniu 2008 firma IBM Polska przekazała nieodpłatnie placówkom prowadzącym nauczanie początkowe i przedszkolne w województwie kujawsko-pomorskim 34 centra komputerowe Young Explorer.

Wyboru placówek dokonali przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz władz samorządowych i Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim jest jednym z przedszkoli naszego województwa, które otrzymało komputer w ramach programu edukacyjnego KidSmart. (źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl)
KidSmart to międzynarodowy program edukacyjny firmy IBM mający na celu wykorzystanie technologii informatycznych i komunikacyjnych we wczesnym stadium nauczania. Program został zainicjowany w Europie w 2000 roku i obecnie jest realizowany w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Obejmuje on przedszkola (oraz klasy nauczania początkowego) m.in. z terenów niedoinwestowanych stwarzając dzieciom szansę oswojenia się z nowoczesnymi technologiami, które w przyszłości będą im służyć jako podstawowe narzędzie w nauce i pracy zawodowej. Poza tym dzieci już we wczesnych latach uczą się jak mądrze korzystać z komputera. IBM KidSmart umożliwia również nauczycielom wzbogacenie programów dydaktycznych przewidzianych dla przedszkolaków, a także podniesienie kwalifikacji w zakresie posługiwania się IT w pracy.
Komputer w przedszkolu daje szanse pokazania rodzicom, że może być sposobem na wspólne spędzanie czasu. Zabawa dziecka przy komputerze, to nie samotne „ściganki” czy „strzelanki”, ale świadomie wybrane przez rodziców gry edukacyjne, a potem wspólne pokonywanie poszczególnych jej poziomów.
Ponadto komputer będzie nas wspomagał w pracy z dziećmi o specyficznych potrzebach edukacyjnych.