Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Kolejne fundusze na odnowę wsi w gminie Piotrków Kujawski
Staraniem władz samorządowych Miasta i Gminy Piotrków Kujawski pozyskano kolejne fundusze zewnętrzne na potrzeby naszej gminy.

Tym razem w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z funduszy przeznaczonych na działanie pod nazwą „Odnowa i rozwój wsi” wniosek naszej gminy na remont świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi został oceniony pozytywnie. Projekt ten znalazł się w gronie 133 wybranych przez Zarząd Województwa do realizacji. Nasza gmina otrzymała kwotę 103 800,00 złotych czyli 75% kosztów kwalifikowanych, zaplanowanych na remont świetlicy. Całkowity koszt realizacji zadania to 169 011,99 złotych. Remont obejmuje m.in. wyminę pokrycia dachowego, wyminę stolarki okiennej i drzwiowej, nowe posadzki i malowanie wewnątrz budynku oraz naprawa zewnętrznych schodów. Realizacja projektu powinna zakończyć się wraz z końcem 2009 roku.
Celem działania „Odnowa i rozwój wsi” jest poprawa jakości życia na obszarach wiejskich przez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi oraz promowanie tych obszarów. Program ma umożliwić rozwój tożsamości społeczności wiejskiej, wspierać działania dotyczące zachowania dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich oraz wpłynąć na wzrost ich atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej.