Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
AKTYWNI NA START 2009
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim realizuje projekt systemowy pt. "AKTYWNI NA START" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Celem tego projektu jest zapewnienie równego dostępu do zatrudnienia osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, wykluczonych oraz dyskryminowanych na rynku pracy, a także podwyższenie statusu zawodowego i społecznego poprzez przygotowanie ich do wejścia lub powrotu na rynek pracy .
Działaniami projektu w 2009r zostało objętych 15 osób, którym sfinansowano badania profilaktyczne w związku z możliwością podjęcia zatrudnienia. Beneficjenci projektu zdobyli kwalifikacje zawodowe, umiejętności w zakresie poruszania się na rynku pracy, otrzymali wsparcie indywidualne i grupowe w zakresie zmiany własnego planu na życie, zwiększenia umiejętności społecznych, wyrażania uczuć.
W ramach projektu zrealizowane zostały trzy kursy zawodowe: sprzedawca z obsługą kas fiskalnych dla 11 osób, magazynier z obsługą wózków widłowych dla 2 osób oraz florysta – bukieciarz dla 2 osób. Wszyscy uczestnicy projektu pomyślnie ukończyli szkolenia i uzyskali certyfikaty potwierdzające zdobycie kwalifikacji.
W miesiącu listopadzie odbędą się warsztaty z zakresu dbania o własny wizerunek.
 
 
                                                                                                                                  Zespół projektowy
 
 
 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego