Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Otwarcie Hali Widowiskowo - Sportowej w Piotrkowie Kujawskim
Dla mieszkańców Piotrkowa Kujawskiego data 10 września 2010 roku, zapisze się jako szczególny dzień w dziejach naszej miejscowości.

To dzień, w którym ziściły się marzenia o nowoczesnym kompleksie sportowym, który przyczyni się do rozwoju nowych dyscyplin sportowych, pozwoli odkryć nowe talenty sportowe, jak również da możliwości aktywnego wypoczynku naszym mieszkańcom.
Staraniem władz samorządowych Miasta i Gminy Piotrków Kujawski oraz przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, po blisko dwóch latach, udało się oddać do użytku nowoczesny obiekt sportowy.
Pełnowymiarowa hala widowiskowa – sportowa zlokalizowana przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum to nowoczesny obiekt spełniający wszelkie standardy bezpieczeństwa, przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. W skład obiektu wchodzi: boisko sportowe o wymiarach 36m x 19m wraz z trybunami rozkładanymi na 216 miejsc, wyposażenie, zaplecze socjalne z umywalkami, natryskami oraz sanitariatami. Zamontowane dwie kurtyny grodzące pozwalają na podział hali na trzy boiska treningowe, na których mogą ćwiczyć w jednym czasie trzy niezależne grupy. Hala przystosowana jest do gier zespołowych takich jak: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna. Dodatkowo zaprojektowano małą salę gimnastyczną przeznaczoną m.in. dla gimnastyki korekcyjnej.

Budowa została zrealizowana w okresie od listopada 2008 r. do maja 2010 r., wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów Zielonych Sp. z o.o. „BUDROX” z Gostynina.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 4 276 201,55 zł

Z czego

 • 909 173,03 zł dofinansował Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego
  Natomiast
 • 350 000,00 zł pochodziło ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki
 • 3 017 028,52 zł to środki własne budżetu Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.

Obiekt został połączony specjalnym łącznikiem ze szkołą podstawową i gimnazjum.

W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni goście: Jego Ekscelencja Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering – Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, Pani Domicela Kopaczewska – Posłanka na Sejm RP, Pan Dariusz Kurzawa – V-ce Wojewoda Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Pani Anna Łukaszewska – V-ce Kurator Oświaty w Bydgoszczy, Pani Małgorzata Ćwikowska – Dyrektor Delegatury Oświaty we Włocławku, Radni Powiatu z Przewodniczącym Panem Wiesławem Bogdańskim, Dyrektorzy, Nasi Sąsiedzi, Inwestorzy, Księża naszej parafii z Ks. Proboszczem Kanonikiem Zbigniewem Cabańskim, Radni Rady Miejskiej, Sołtysi, Pracownicy Urzędu, oraz główny wykonawca inwestycji – Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów Zielonych „BUDROX” z Gostynina.
Pan Burmistrz Mirosław Skonieczny wyraził głębokie zadowolenie „ od dawna marzyłem o dniu, w którym będę mógł poinformować, że hala widowiskowa – sportowa w Piotrkowie Kujawskim została oddana do użytku”. Poświęcenia hali dokonał Ks. Biskup Diecezji Włocławskiej, a uroczystego przecięcia wstęgi, która była symbolicznym gestem otwarcia hali widowiskowo – sportowej dokonali:

 • Jego Ekscelencja Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering,
 • Pani Domicela Kopaczewska - Posłanka na Sejm RP,
 • Pan Dariusz Kurzawa – V-ce Wojewoda Kujawsko – Pomorski,
 • Pani Małgorzata Ćwikowska – Dyrektor Delegatury Oświaty we Włocławku,
 • Pan Marcin Drogorób – Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu,
 • Pan Jerzy Garstka – Kierownik budowy – firma „BUDROX”,
 • Stanisław Kwiatkowski – Dyrektor ZEAS w Piotrkowie Kujawskim,
 • Mirosław Skonieczny – Burmistrz M i G w Piotrkowie Kujawskim,
 • Piotr Siutkowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Piotrkowie Kujawskim

Pan Jacek Wiśniewski – Dyrektor Gimnazjum odebrał z rąk Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej pamiątkowy klucz wykonany przez miejscowego artystę – rzemieślnika.

Młodzież szkolna otrzymała od przybyłych gości prezenty w postaci piłek, a gospodarz miasta wiele pochwał i ciepłych słów.
Uwiecznieniem uroczystości były występy grupy tanecznej „STREET – BASE” z Włocławskiego Domu Kultury, a dopełnieniem muzyka w wykonaniu Orkiestry ze Szkoły Muzycznej w Radziejowie pod dyrekcją Pana Roberta Stranca
                                                                           Irena Marek