Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Miernik „ISKRA” dla radziejowskiej „drogówki”
Radziejowscy policjanci zostali wyposażeni w kolejny sprzęt do walki z piratami drogowymi. Nowy radar „Iskra” został przekazany przez WORD we Włocławku.

Jego wykorzystanie, w istotny sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu. W minionym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie, odbyło się uroczyste przekazanie radarowego miernika prędkości „Iskra”. Komendantowi Powiatowemu insp. Ryszardowi Mickowi sprzęt przekazał dyrektor WORD-u we Włocławku Jarosław Chmielewski . W spotkaniu wziął również udział kierownik ogniwa ruchu drogowego w Radziejowie asp. Sławomir Bogucki, który podkreślał zalety tego miernika: „urządzenie do pomiaru prędkości typu „ISKRA-1” jest lekkie, małe, bezprzewodowe i posiada własne źródło zasilania, dzięki czemu policjant ma większą swobodę jego używania. Radar może mierzyć prędkość aut jadących z obu kierunków. Dodatkową zaletą jest również możliwość pomiaru prędkości już z odległości 800 metrów”.

Wykorzystanie „Iskry” na drogach powiatu radziejowskiego, na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. Będzie to dobre narzędzie w walce z piratami drogowymi.

To nie pierwszy taki zakup sfinansowany przez WORD we Włocławku. Wcześniej policjanci ruchu drogowego, otrzymali zestaw multimedialny , wykorzystywany w czasie spotkań profilaktycznych z uczniami w szkołach oraz odblaskowe gadżety.


                                                                                                           mł.asp. Marcin Krasucki