Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Zakończenie obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w MGOKSiR
Dnia 15.12.2010r. Miejsko Gminny Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim zorganizował podsumowanie Roku Chopinowskiego,

przy współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Miasta i Gminy oraz Biblioteki Publicznej. Do stworzenia wspaniałej scenografii wykorzystano rekwizyty MGOKS iR, Biblioteki, oraz prace podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi, Domu Pomocy Społecznej i Przedszkola Samorządowego w Piotrkowie Kujawskim.

Na scenie wystąpiły dzieci z sekcji teatralno-muzycznej MGOKSiR prowadzonej przez instruktorów; Annę Kaletę oraz Piotra Marciszewskiego, w przedstawieniu na podstawie książki „Chopin oczami dzieci”.
Program artystyczny uświetnił także swoim występem pan Tomasz Cybulski grając na żywo najbardziej znane utwory Chopina .

Nie zabrakło również akcentu Kujawskiego, bo jak wiemy Chopin był w pewnym okresie swojego życia mocno związany z ziemią Kujawską.
„Czy kiedyś w Piotrkowie bywał Chopin ?
Tego nie wiemy, ale Jego muzyki
Wśród starych piotrkowskich uliczek
Posłuchać możemy”
MM

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, zespół „Piotrkowianie” działający przy MGOKSiR zaprezentował widzom swój świąteczny repertuar , kolędy i pastorałki.

Goście mogli również obejrzeć wystawy prac malarskich pani Aliny Miętkiewicz oraz akwarele pana Marka Marynowskiego a także wysłuchać wiersz Aleksandry Sas Wisłockiej „Pęknięta struna”.

Po zakończeniu części artystycznej uczestników poczęstowano tradycyjnym żurkiem kujawskim, podano również gorącą herbatę, kawę oraz pyszne ciasteczka. Oglądaliśmy również wspaniałą prezentację multimedialną przygotowaną przez; Annę Kaletę i Piotra Marciszewskiego która przedstawiała zdjęcia ze wszystkich imprez związanych z Rokiem Chopinowskim zorganizowanych na terenie Miasta i Gminy PiotrkówKujawski.

Kalendarium miejsko-gminnych obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina „Chopin 2010” zostało opracowane przez Panią Wandę Wiatrowską Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Miasta i Gminy Piotrków Kujawski.
Niniejsza impreza zgromadziła zarówno mieszkańców Piotrkowa jak i przedstawicieli władz oraz dyrektorów placówek działających na terenie gminy. W dniu 16 grudnia 2010 roku odbyło się kolejne spotkanie tym razem z udziałem dzieci ze szkół podstawowych w Byczu, Dębołęce i Piotrkowie Kujawskim. Kolejną grupą były dzieci z Przedszkola Samorządowego w Piotrkowie Kujawskim. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury,Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Kujawskim serdecznie dziękuje za pomoc wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej imprezy.

Autorzy: Anna Kaleta
Piotr Marciszewski
Foto; MGOKSiR