Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Metoda „na wnuczka - uwaga na oszustów
Uwaga na oszustów podających się za krewnych, w celu wyłudzenia pieniędzy. Wczoraj odnotowano takie przypadki w Radziejowie. Kobiety, do których dzwoniono, nie dały się oszukać.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Wczoraj (19.02) w godzinach południowych do jednej z mieszkanek Radziejowa zadzwonił telefon. Kobieta w słuchawce usłyszała męski głos, który przedstawił się jako jej bratanek. Mężczyzna zasugerował, że jest poszkodowany w wypadku i potrzebne mu są natychmiast pieniądze. 68-letnia kobieta nie uległa sugestiom rzekomego bratanka i oświadczyła, że nie przekaże mu gotówki. Wtedy oszust rozłączył się.

Kilka minut później do innej mieszkanki Radziejowa również zadzwonił mężczyzna, podający się za jej wnuczka. Prosił o pilną pożyczkę gotówki. Kobieta stanowczo odmówiła, czym zniechęciła oszusta.

Pamiętajmy, że przestępcy chcąc zdobyć pieniądze, nie cofną się przed żadnym sposobem . Szczególnie często wykorzystują osoby starsze, samotne, wykorzystując ich łatwowierność.

Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy.

Pamiętajmy, że nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące – należy sprawdzić, czy jest to prawdziwy krewny, dzwoniąc do niego.

O każdym podejrzanym telefonie lub wizycie podejrzanej osoby, należy pilnie poinformować POLICJĘ - nr alarmowy 997 lub 112.

mł.asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów