Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Szkolenia z podatków dla MSP
Akademia PARP przygotowała cykl bezpłatnych szkoleń e-learningowych dla przedsiębiorców w zakresie prawa podatkowego.

To prosty sposób na zdobycie wiedzy przydatnej w każdej firmie. Aby korzystać ze szkoleń wystarczy zarejestrować się na portalu.  Wyzwaniem dla przedsiębiorców są zagadnienia związane z podatkami. Wiele decyzji podejmowanych każdego dnia niesie za sobą skutki prawno-podatkowe. Jednak nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Z drugiej strony, studiowanie przepisów oraz ich nowelizacji jest czasochłonne. Statystycznie zajmuje 325 godzin rocznie (z raportu Paying Taxes).

- E-learning w Akademii PARP przygotowany jest w odpowiedzi na zapotrzebowanie edukacyjne mikro, małych i średnich firm. Szkolą się zarówno pracownicy z firm o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i mali przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze small biznesem. To podstawowa wiedza, którą powinni posiadać przedsiębiorcy oraz właściciele małych firm. Z myślą o pracownikach poszczególnych działów, powstały również szczegółowo opracowane zagadnienia, które znajdziemy np. w szkoleniu „Prawo pracy w MSP” – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń
Akademii PARP.
 
Nauka nie jest absorbująca. Wystarczy pół godziny dziennie i w miesiąc można ukończyć wybrane szkolenie. Lekcje zawsze można powtórzyć, sprawdzić czy dobrze zapamiętaliśmy. Uczyć można się wszędzie. Wystarczy laptop i dostęp do Internetu. Nawet w trakcie pracy lub gdy musimy podjąć decyzję, możemy posiłkować się informacjami ze szkolenia.

Szkoleń z zakresu prawa podatkowego na portalu http://www.akademiaparp.gov.pl przybywa. Znajdziemy na nim już 4 szkolenia dotyczące podatków w małej firmie. W poszukiwaniu wiedzy, zamiast wertować kolejne strony ustaw, wystarczy sięgnąć do wybranej lekcji. A jest z czego wybierać.

Na portalu znajdują się dwa szkolenia z zakresu podatku VAT: „Podatek VAT 2010” oraz zaktualizowane szkolenie „Podatek VAT 2011”. Dzięki tym szkoleniom nasza wiedza z zakresu takiej formy opodatkowania będzie kompletna. Pierwsze szkolenie pozwoli sprawdzić, czy dobrze prowadziliśmy firmę w zeszłym roku i ewentualnie skorygować błędy. Drugie, zawiera aktualny stan prawny, co ułatwi prowadzenie firmy, w tym np. wystawianie faktur zgodnie z nowymi stawkami.

„Podatek PIT” to szkolenie dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Poznamy różne formy dochodów, przychodów i kosztów ich uzyskania. Znajomość ulg i odliczeń pozwoli prawidłowo rozliczyć się z fiskusem, a może i otrzymać zwrot z podatku.

Ze szkolenia „Podatek CIT” uczestnicy poznają zagadnienia dotyczące przychodów w rozumieniu Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Dowiedzą się co to są koszty uzyskania przychodu i jak przyporządkować je w czasie.

Akademia PARP to ponad 100 tys. uczestników i 26 szkoleń w pięciu zakresach tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu.

Więcej informacji:
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)