Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
„W żadnych okolicznościach wartość małżeństwa, tego nierozerwalnego związku miłości dwojga osób, nie może być poddawana w wątpliwość...” Jan Paweł II.

W dniu 24.10.2011 już po raz kolejny w tym roku odbyło się uroczyste wręczenie medali za „Długoletnie pożycie małżeńskie”. Odznaczeni Jubilaci to pary, które obchodziły 60-lecie, 55-lecie oraz 50-lecie pożycia małżeńskiego. Łącznie odznaczono 22 pary.

Po przywitaniu gości i słowie wstępnym, nastąpiła najważniejsza część uroczystości. Jubilaci wysłuchali marsza Mendelssohna. W imieniu Prezydenta RP odznaczeń dokonał Mirosław Skonieczny – Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski. W ceremonii dekoracji uczestniczył Arkadiusz Rybak Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Pracownicy Urzędu. Podczas tego wydarzenia niejednokrotnie podkreślano, iż Jubilaci są wzorem do naśladowania przez młodych ludzi.
Burmistrz w imieniu własnym, Rady Miejskiej i Pracowników Urzędu, życzył Jubilatom kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowaniu.

Gościom podczas słodkiego poczęstunku czas umilała kapela pod dyrekcją Marka Marynowskiego. Nie zabrakło tradycyjnego 100 lat. Były kwiaty, wspomnienia i wzruszenia.

                                                                 Irena Marek