Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Uwaga na złodziei i oszustów
Czujnością i rozwagą wykazała się mieszkanka gminy Bytoń. Kilka dni temu do jej domu zapukała para nieznajomych, podająca się za pracowników opieki społecznej.

Oferowali jej pieniądze z funduszy unijnych. Kobieta wyczuła podstęp i wyprosiła nieznajomych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z wiosek w gminie Bytoń.  Do domu samotnie mieszkającej kobiety, zapukała  para nieznajomych. Byli to kobieta i mężczyzna w wieku około 40-50 lat, średniego wzrostu mówiący po polsku. Przedstawili się jako pracownicy opieki społecznej. Zaoferowali pieniądze z funduszy unijnych. Wzbudzili niepokój właścicielki posesji, pytając o osoby starsze, samotnie mieszkające w okolicy. Gdy zaczęli chodzić po mieszkaniu, rozglądać się, kobieta wyprosiła ich ze środka. Nieznajomi odjechali autem osobowym, prawdopodobnie vw golfem jasnego koloru. Początkowe nr rejestracyjne pojazdu to CRY.. O wizycie „dziwnej” pary powiadomiła Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Bytoniu. Pracownicy opieki  przekazali wiadomość dzielnicowemu. Szczęśliwie w tym przypadku nie doszło do oszustwa lub kradzieży.
 
Apelujemy  szczególnie do osób starszych i samotnie mieszkających, aby stosowały zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Pamiętajmy, że łatwowierność, uprzejmość, czasem brak doświadczenia w niektórych sytuacjach mogą zostać wykorzystane przez oszustów i złodziei.
Sprawcy z reguły nie działają w pojedynkę. Przeważnie są to grupy dwu, trzyosobowe. Taktyka działania oszustów polega najczęściej na tym, iż jeden ze sprawców zajmuje rozmową osobę pokrzywdzoną, drugi w tym czasie plądruje mieszkanie, kradnąc pieniądze i wartościowe przedmioty.
Pamiętajmy, jeżeli mamy podejrzenie, co do wiarygodności   osoby, która nas odwiedziła lub oferuje nam do sprzedaży towary bądź usługi, dzwoń na policję 112 lub 997!


asp. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów