Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Dzień Papieski w Piotrkowie Kujawskim.
Dzień Papieski w Piotrkowie Kujawskim miał, jak co roku, uroczysty charakter.

W niedzielę 14 października wieczorem w kościele miało miejsce słowno- muzyczne modlitewne czuwanie. Rozpoczął je ks. Ł. Sztylka, który w słowie wstępnym nawiązał do tegorocznego hasła: Jan Paweł II- Papież Rodziny. Część słowną uroczystości przygotowała wraz z młodzieżą gimnazjalną p. M. Kucharska pełniąca rolę scenarzysty i reżysera całości programu. Pomysłowa narracja, mini- scenka z życia młodego Karola Wojtyły i wzruszające wiersze naszego Papieża eksponowały wartość oraz znaczenie rodziny i przemawiały do serc zgromadzonych wiernych. Oprawa multimedialna, którą zajęli się p. Jędrzej i Andrzej Kucharscy, stanowiła znakomitą ilustrację bogatych treści.
Natomiast organista - p. C. Siwiński przygotował część muzyczną prezentowaną przez scholę , Latorośl i Credo oraz przez chór parafialny, który rozpoczął to niezwykłe czuwanie podniosłą, łacińską pieśnią. Szczególny nastrój stwarzało profesjonalne, wspaniałe oświetlenie będące dziełem p. K. Nejmana.
W ten sposób Piotrkowianie złożyli modlitewny hołd umiłowaniem Papieżowi- Polakowi oraz przygotowali się duchowo na przybycie do naszego kościoła 16 października Relikwii Błogosławionego Ojca Świętego.
Program słowno- muzyczny został powtórzony w szkole we wtorek 16 października dla nauczycieli i młodzieży

tekst: Marianna Kucharska
fot.: Ireneusz Kucharski