Serwis UMiG Piotrków Kujawski

herb

Strona główna
kreska
img
img
img
img
img
img
belka
ico ico ico
Plan miasta Galeria Informator lokalny
ico ico ico
Pogoda Służba zdrowia Ekologia
kreska
baner
kreska

Komunikaty / Ogłoszenia

Ogłoszenie Osoby pobierające świadczenia rodzinne
więcej...
Posterunek Policji w Piotrkowie Kujawskim informuje, iż z dniem 01.04.2007 r. obowiązuje nowy numer telefonu do jednostki Policji
więcej...
Urząd Miasta i Gminy informuje, że pozostała część artykułów niewidocznych na stronie głównej Miasta i Gminy Piotrków Kujawski znajduje się w dziale Archiwum
więcej...
kreska kreska

Newsletter

belka
Oko na centrum
Już za kilka dni ruszy monitoring centrum miasta. To pierwszy taki system w powiecie.

Andrzej Błaszczyk z włocławskiej firmy Todaks podczas montażu jednej z kamer w budynku piotrkowskiego dworca PKS (Fot. z archiwum UMiG w Piotrkowie)

Władze Piotrkowa konsekwentnie od kilku lat odnawiają i porządkują centrum miasta. Niestety, nowe ławeczki, zieleń, kosze na śmieci często padały ofiarami chuligańskich wybryków. Także wielu mieszkańców zgłaszało samorządowcom, że na Rynku bywa niebezpiecznie. - Postanowiliśmy zainwestować w monitoring, by w razie jakiś wybryków móc szybko zidentyfikować ich sprawców - mówi Jarosław Waszak, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim. Podkreśla walory prewencyjne systemu. - Chuligani, wiedząc że ich zachowanie może być zarejestrowane, powinni poważnie się zastanowić, zanim zaczną znowu coś niszczyć -uważa.

Obraz będzie automatycznie zapisywany i archiwizowany w bibliotece. Jeśli wpłyną zawiadomienia o popełnieniu wykroczeń w rejonie pracy kamer, zapisy będą odczytywane i analizowane.
System złożony jest z kilku kamer, UMiG zapłacił za niego ok. 15 tys. zł. Jeśli kamery okażą się skuteczne w walce z przestępczością, samorząd w przyszłym roku rozważy możliwość rozbudowy monitoringu o rozmieszczenie kolejnych kamer w innych rejonach miasta.
Piotrkowski system to pierwszy taki układ w gminach powiatu radziejowskiego.
 
                                                                                                                źródło - Gazeta Kujawska